RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Abp Stanisław Gądecki zakażony koronawirusem

Przewodniczący KEP od kilku dni przebywa na kwarantannie (fot. arch. PAP/Waldemar Deska)

W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego – podała po południu Archidiecezja Poznańska.

Abp Gądecki na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym biskupem

Przewodniczący KEP i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki został poddany kwarantannie w związku z potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2 u...

zobacz więcej

„Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii” – poinformowała poznańska kuria na Twitterze.

W środę kuria poinformowała, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa na kwarantannie.

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w środę także u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Kuria podała, że „ksiądz biskup przebywa w izolacji domowej, podobnie jak inne osoby, które miały z nim kontakt”.

Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego. Od kilku dni metropolita poznański przebywał w...

Opublikowany przez Archidiecezja Poznańska Sobota, 17 października 2020

źródło:

Zobacz więcej