RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Zabiłem twojego piekielnego psa”. Morderca pokazał obciętą głowę nauczyciela

Makabra pod Paryżem (fot.Kiran Ridley/Getty Images)

Pod Paryżem 18-letni Czeczen obciął głowę nauczycielowi. Po brutalnym mordzie zamieścił na Twitterze zdjęcie rozczłonkowanego ciała ofiary. Nauczyciel był historykiem, w szkole prowadził zajęcia na temat wolności słowa i pokazywał podczas nich karykatury Mahometa.

Zabójstwo nauczyciela we Francji. Cztery osoby zatrzymane

Cztery osoby, w tym osobę nieletnią, zatrzymano w nocy z piątku na sobotę w związku z brutalnym zabójstwem nauczyciela historii w...

zobacz więcej

Jak poinformowały francuskie media, mężczyznę z obciętą nożem głową znaleziono w piątek późnym popołudniem około 200 metrów od liceum, w którym pracował w podparyskim Conflans Saint-Honorine, w departamencie Yvelines.

Nieopodal miejsca zbrodni zauważono uzbrojonego w nóż młodego mężczyznę, okazało się, że to 18-letni cudzoziemiec pochodzenia czeczeńskiego. Media podają, że zdążył jeszcze udostępnić w mediach społecznościowych zdjęcie odciętej głowy nauczyciela.

„Do Macrona, przywódcy niewiernych: zabiłem jednego z Twoich piekielnych psów, który śmiał poniżyć proroka Mahometa” – miał napisać napastnik. Krótko po tym został zastrzelony przez policję.

Służby do tej sprawy zatrzymały cztery osoby, w tym jedną nieletnią. Według nieoficjalnych informacji osoby te pochodzą z kręgu rodzinnego zabójcy, który został zastrzelony przez policję. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie „zabójstwa w związku z przedsięwzięciem terrorystycznym”.

Nauczyciel prowadził zajęcia na temat wolności słowa i pokazywał podczas nich karykatury Mahometa. Zabójstwo wstrząsnęło i zaszokowało całą Francję.

źródło:
Zobacz więcej