RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Pobicie budzi nasz zdecydowany sprzeciw”. TVN o sprawie operatora TVP

TVN potępił pobicie operatora TVP Gdańsk (fot. Shutterstock/Grand Warszawski)

„Zdecydowanie potępiamy wszystkie przejawy przemocy w życiu publicznym, nieakceptowalne są akty agresji skierowane przeciwko pracownikom mediów. Pobicie operatora TVP Gdańsk budzi nasz zdecydowany sprzeciw” – napisano na Twitterze TVN24. Pod wpisem znaleźli się jednak komentujący, którzy nie widzą nic złego w pobiciu operatora.

„Ma, na co zasłużył”, „Trzeba mu poprawić?”. Czytelnicy „GW” o pobiciu operatora TVP

„Nie popieram, ale rozumiem”, „Są świadkowie, a może kolega pobił?”, „Jeśli to pisowiec, to nic nie żałuję”, „Obywatelski wpi***ol”, „Może trzeba...

zobacz więcej

Operator TVP relacjonuje, że podczas realizowania materiału dziennikarskiego został brutalnie pobity przez syna zatrzymanego miliardera Ryszarda K. Ma rozbitą głowę, na nagraniu i zdjęciach widać, że obficie krwawił.

Do sprawy odniosła się stacja TVN24. „Zdecydowanie potępiamy wszystkie przejawy przemocy w życiu publicznym, nieakceptowalne są akty agresji skierowane przeciwko pracownikom mediów. Pobicie operatora TVP Gdańsk budzi nasz zdecydowany sprzeciw” – czytamy na twitterowym koncie anteny.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego wpisu na Twitterze „Gazety Wyborczej”, znaleźli się komentujący, którzy nie widzą nic złego w pobiciu operatora. „Błęda macie w tym tweecie bo na końcu powinno być respekt”, „Jak mawiał klasyk: straciliście okazję, żeby milczeć” – czytamy w komentarzach.

źródło:
Zobacz więcej