RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Widowiska sportowe w całej Polsce bez publiczności

Puste trybuny hali Ergo Arena podczas meczu Ekstraklasy siatkarzy: Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów, 14 bm (fot. PAP/Adam Warżawa)

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem rząd podjął decyzję o wprowadzeniu szeregu restrykcji dotyczących m.in. wydarzeń sportowych na terenie całej Polski. Od soboty będą one możliwe tylko bez udziału publiczności.

Epidemia koronawirusa. Dziś rekordowa liczba nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 8099 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To największa dzienna liczba zakażeń od...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Sytuacja, w której Polska się znajduje, różni się od sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia w marcu i kwietniu. Już nie mamy do czynienia z ogniskami koronawirusa. Wirus jest już wszędzie, mówimy o transmisji poziomej – tłumaczył decyzję o obostrzeniach premier Mateusz Morawiecki.

Restrykcje będą miały wpływ także na sport amatorski, bowiem od soboty zawieszona zostaje działalność basenów i siłowni. Wszystkie te zapisy dotyczą zarówno strefy czerwonej, jak i żółtej, czyli całego kraju.

– Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy w strefie czerwonej znalazły się 152 powiaty, czyli połowa Polski. Są to przede wszystkim powiaty gęsto zaludnione, miasta i duże ośrodki miejskie. Jedenaście miast wojewódzkich znalazło się w czerwonej strefie – wyliczał Morawiecki.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8099 osób – najwięcej od początku pandemii. Zmarło 91 chorych.

źródło:

Zobacz więcej