RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Giertych zemdlał podczas przeszukania domu. Został zabrany do szpitala [WIDEO]

Zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne adwokat Roman Giertych zasłabł podczas przeszukania jego willi w Józefowie. Został wyniesiony nieprzytomny z domu do karetki na noszach. Zabrano go do szpitala.

Mec. Dubois: Jestem spokojny, że Giertych wyjdzie z tego z podniesioną głową

– Moje doświadczenie życiowe jest takie, że w przypadku bardzo poważnych zarzutów okazywało się, że brak jest jakichkolwiek dowodów i zapadają...

zobacz więcej

Roman Giertych znalazł się w grupie zatrzymanych przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Zatrzymanie ma związek ze sprawą wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Zdaniem Giertycha, celem jego zatrzymania jest, jak napisał na Twitterze, „przykrycie katastrofy epidemicznej rządu PiS”.

Przez CBA w czwartek przeszukane zostały willa Giertycha w Józefowie i jego kancelaria adwokacka na Nowym Świecie w Warszawie. Podczas przeszukania w willi adwokat zasłabł. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Został wyniesiony nieprzytomny z domu na noszach do karetki i zabrany do szpitala.

Jak powiedziała dziennikarzom jego córka, Giertych zemdlał w toalecie, do której wszedł z funkcjonariuszem CBA.

Maria Giertych twierdzi, że, gdy jej ojciec odpowiedział „nie” na pytanie „funkcjonariuszy o to czy ma myśli samobójcze wybuchli oni śmiechem”.

źródło:
Zobacz więcej