RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaprojektowano nową, elektryczną wersję Fiata 126

Fiat 126 został po raz pierwszy zaprezentowany w 1972 roku (fot. ma-de-studio.com)

Włoskie studio projektowe zaprezentowało nową, elektryczną wersję Malucha. Z wyglądu niewiele różni się od najpopularniejszego samochodu PRL. Silnik też ma z tyłu i napęd na tylną oś. W użytkowaniu jest jednak zupełnie inny. Przede wszystkim nie ma złego wpływu na środowisko.

Niesamowity „pociąg” nad Polską. Będzie widoczny przez cały październik [WIDEO]

Nad polskim niebem można będzie obserwować przelot 12. misji satelitów Starlink amerykańskiej firmy SpaceX. Kilkadziesiąt obiektów zostało...

zobacz więcej

Konstruktorzy z pracowni MA-DE wprowadzili klasyczny model Fiata 126 w XXI wiek. Model zasilany silnikiem elektrycznym nazwali „Vision”.

Fiat 126 został po raz pierwszy zaprezentowany w 1972 r. na targach motoryzacyjnych w Turynie jako zamiennik Fiata 500. Ten następca był czteroosobowym samochodem miejskim z silnikiem umieszczonym w tyle.

Produkowano go do 2000 r. W sumie powstało 4,7 mln egzemplarzy.

W jego nowej, elektrycznej wersji zachowano charakterystyczną formę, nieco ją tylko łagodząc obłościami. Bardziej ścięty tył i większe felgi dodają miejskiemu samochodzikowi drapieżności.

Studio zaznacza, że poprzedni, spalinowy model, był jednym z najbardziej udanych w historii włoskiej motoryzacji. Dlatego, skoro skutecznie wskrzeszono Fiata 500, czas na drugie życie dla „fiacika”.

źródło:

Zobacz więcej