RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Joe Biden będzie m.in. przeciwny Nord Stream 2

Joe Biden zapowiedział, że będzie sprzeciwiał się Nord Stream 2 oraz utrzyma amerykańskie zobowiązania wobec NATO(fot. Chip Somodevilla/Getty Images)

Joe Biden będzie sprzeciwiał się Nord Stream 2 i utrzyma amerykańskie zobowiązania wobec NATO – przekazał sztab kandydata Demokratów na prezydenta USA.

Trump uderza w Bidena kalendarzem. Kampania w USA coraz ostrzejsza

Donald Trump wrócił na kampanijną trasę po zakażeniu koronawirusem. Joe Biden, kandydat Demokratów na prezydenta USA, także nie traci czasu. Na...

zobacz więcej

„Joe Biden uważa, że artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego – że atak na jakiegokolwiek członka NATO jest atakiem na wszystkim członków NATO – stanowi niezachwianą więź między Stanami Zjednoczonymi i Polską” – czytamy w dokumencie.

Sztab zapewnia, że w przypadku wyborczego zwycięstwa Biden „utrzyma zobowiązania Ameryki wobec NATO i zakończy schlebianie administracji (Donalda) Trumpa wobec (prezydenta Rosji) Władimira Putina”.

W dokumencie pada również deklaracja, że Demokrata „będzie starał się wzmocnić niezależność energetyczną Europy”. „Będzie kontynuował sprzeciw wobec Nord Stream 2” – czytamy.

„Joe Biden będzie opowiadał się za praworządnością i zrewitalizuje nasze narodowe zobowiązania w promowaniu praw człowieka i demokracji w kraju i na świecie” – podkreśla w dokumencie sztab Bidena.

Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada. Joe Biden zmierzy się w nich z ubiegającym się o reelekcję Republikaninem Donaldem Trumpem.

źródło:

Zobacz więcej