RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Abp Gądecki na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym biskupem

O sprawie poinformowała poznańska kuria (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Przewodniczący KEP i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki został poddany kwarantannie w związku z potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2 u sekretarza generalnego KEP bpa Artura Mizińskiego. Zakażony koronawirusem jest także poznański biskup pomocniczy Szymon Stułkowski.

Opolscy biskupi zakażeni koronawirusem

Badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wykonane u bp. Andrzeja Czai i bp. Rudolfa Pierskały dało wynik pozytywny. Zgodnie z zaleceniem służb...

zobacz więcej

„W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa na kwarantannie” – poinformowała w środę poznańska kuria.

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono także w środę u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Kuria podała, że „ksiądz biskup przebywa w izolacji domowej, podobnie jak inne osoby, które miały z nim kontakt”.

„Kuria metropolitalna i sekretariat metropolity poznańskiego wprowadziły system pracy zdalnej. Wszelkie dalsze decyzje będą podejmowane w porozumieniu z służbami sanitarnymi” – podkreślono w komunikacie.

źródło:

Zobacz więcej