RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzień Edukacji Narodowej. W jaki sposób podziękowaliście nauczycielom?

Zdjęcia przesyłajcie na twoje@tvp.info lub na naszego Facebooka (fot. Shutterstock/Cherries)

Co roku tysiące nauczycieli, pedagogów i wychowawców obchodzi 14 października Dzień Nauczyciela. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami. Z okazji tego dnia zachęcamy was do podzielenia się z nami, w jaki sposób podziękowaliście nauczycielom za ich pracę. Materiały przesyłajcie na twoje@tvp.info lub na naszego Facebooka.

Jak „szlifować” psychiczną formę? Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Przy tej okazji Fundacja ADRA Polska zachęca Polaków do troski o higienę...

zobacz więcej

Święto ustanowione zostało w 1972 r. jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 r. formalnie święto zostało nazwane Dniem Edukacji Narodowej, choć nadal powszechnie nazywane jest po prostu Dniem Nauczyciela. Data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r.

Dzień Nauczyciela jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą, zwłaszcza w szkołach. W tym dniu również wyróżnia się najbardziej zasłużonych pracowników. Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom Krzyże Zasługi, medale i nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Święto nauczycieli obchodzone jest w większości państw na świecie, w różne dni. Są oni jedną z najliczniejszych grup zawodowych na świecie.

źródło:
Zobacz więcej