RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Kto wygra wybory w USA? Najnowszy sondaż

Michigan uznawane jest w tym roku za jeden z kluczowych wyborczych stanów (fot. Morry Gash/AP Photo/Bloomberg via Getty Images)

Kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden może liczyć w Michigan na 52 proc. głosów, a ubiegający się o drugą kadencję Donald Trump na 46 proc. – wynika z sondażu amerykańskiej stacji CBS News.

Trump: Nie zostałbym prezydentem, gdyby Obama i Biden dobrze wykonywali swoją pracę

Pamiętajcie, nie byłbym teraz prezydentem, gdyby Obama i Biden wykonywali swoją pracę prawidłowo – napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump....

zobacz więcej

Michigan uznawane jest w tym roku za jeden z kluczowych wyborczych stanów. Przed czterema laty zwyciężył tu Trump, podobnie jak m.in. w Wisconsin, Ohio i Pensylwanii.

Z sondażu CBS News wynika, że Biden prowadzi z urzędującym prezydentem także w Nevadzie (również 52 do 46 proc.). W Iowa jest natomiast remis 49 do 49 proc.

Steve Kornacki, analityk ze stacji MSNBC, zauważa, że zaufanie dla prezydenta Trumpa wynosi 44,7 proc. i jest wyższe o ponad trzy punkty procentowe od średniej jego poparcia w ogólnokrajowych sondażach. – Jest wiele teorii związanych z tym, dlaczego tak jest. Z punktu widzenia kampanii Trumpa to jeden z powodów dla którego uważają, że wciąż mają szanse – tłumaczy.

W 2016 doku przedwyborcze sondaże w niektórych kluczowych stanach nie doszacowały Trumpa. Kornacki twierdzi, że gdyby w tym roku pomyliły się tak samo jak przed czterema laty, to Republikanin utrzymałby Karolinę Północną, Ohio oraz Iowę. Straciłby natomiast Arizonę, Florydę, Pensylwanię, Michigan oraz minimalnie Wisconsin. Kandydatowi Demokratów wystarczyłoby to do wygranej w całych wyborach.

źródło:

Zobacz więcej