RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trener Igi Świątek przegrał zakład. Teraz musi ogolić klatę i plecy

Trener musi odpowiedzieć sobie na ważne pytanie – depilacja woskiem czy laserem? (fot. PAP/EPA/Corinne Dubreuil/FFT)

Iga Świątek zamieściła na swoim Instagramie nagrany w lipcu filmik, na którym jej trener Piotr Sierzputowski deklaruje, że jeśli jego podopieczna wygra w najbliższym czasie jakiś turniej, wydepiluje sobie klatę i plecy. Teraz, po spektakularnym triumfie tenisistki na Roland Garros, trener musi odpowiedzieć sobie na ważne pytanie – depilacja woskiem czy laserem?

„Iga nigdy nie odłoży książek, woda sodowa jej do głowy nie uderzy”

– Iga jest skromną dziewczyną. To, że zaszła do takiego etapu na tym turnieju i wygrała; to, że skończyła szkołę i cały czas uczyła na najwyższym...

zobacz więcej

Piotr Sierzputowski, który pracuje z Igą Świątek od czterech lat, znalazł bardzo oryginalny sposób, by zmotywować tenisistkę do wytężonej pracy na korcie. W filmiku, który został nagrany 31 lipa i który pojawił się ostatnio na instagramowym profilu Igi, z jego ust padają ważne słowa.

„Oficjalnie mówię, że jest zakład. Jeżeli Iga wygra jakiś turniej w najbliższym czasie – jeden z pięciu, który gramy, którykolwiek – to idę wydepilować klatę i plecy” – powiedział trener podczas przerwy w zajęciach na korcie.

Zabiegowi ma się poddać w salonie kosmetycznym. Iga domagała się, by była to depilacja woskiem, ale Sierzputowski dał do zrozumienia, że zdecyduje o tym kosmetyczka. Na koniec Iga i Piotr uścisnęli sobie dłonie.

Podczas trzech pierwszych turniejów Sierzputowski nie musiał drżeć o swoje owłosienie. Świątek odpadła bowiem w pierwszej rundzie turnieju Western & Southern Open w Nowym Jorku, w trzeciej rundzie US Open i pierwszej rundzie Internazionali BNL d'Italia w Rzymie. Wreszcie pojawiła się na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W sobotę w finale French Open pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1 i została pierwszą osobą z Polski, która wywalczyła tytuł wielkoszlemowy w singlu.

Na razie Sierzputowski nie skomentował tego, kiedy i w jaki sposób wywiąże się ze swojej obietnicy po przegraniu zakładu.

źródło:

Zobacz więcej