RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Iga nigdy nie odłoży książek, woda sodowa jej do głowy nie uderzy”

– Iga jest skromną dziewczyną. To, że zaszła do takiego etapu na tym turnieju i wygrała; to, że skończyła szkołę i cały czas uczyła na najwyższym poziomie, to świadczy o tym, że jest zrównoważona, konsekwentna i dążąca do celu. Woda sodowa nie uderzy jej do głowy, Iga nigdy nie odłoży książek – mówił w rozmowie z TVP Info Janusz Świątek, wujek mistrzyni.

Świątek wzruszona: „Nie wiem, co tu się dzieje”. Gratulacje ślą prezydent i premier

– To jest przede wszystkim wielki sukces Igi Świątek, jej teamu, jej taty, trenera. Ale to jest także gigantyczny sukces polskiego sportu, nigdy...

zobacz więcej

– Iga jest skromną dziewczyną. Gdy wygrywała różnego rodzaju turnieje, nie było nie wiadomo jakiej ekscytacji na zewnątrz. Było skromnie, w małym gronie, a przede wszystkim była radość na pewno wewnętrzna. Woda sodowa, śmiem twierdzić, nie uderzy jej do głowy. To że zaszła do takiego etapu na tym turnieju i wygrała; to, że skończyła szkołę i cały czas uczyła na najwyższym poziomie i maturę zdała w ten sposób, świadczy o tym, że jest zrównoważona, konsekwentna i dążąca do celu – oceniał Janusz Świątek

– Myślę, że książek Iga nigdy nie odłoży na bok, zawsze one będą jej towarzyszyły w jakichś momentach. I muzyka – stwierdził rozmówca TVP Info.

Wujek Igi Świątek dodał, że po powrocie mistrzyni z Paryża najbliżsi będą świętować w gronie rodzinnym.

Ekscytacja pewnie jeszcze przyjdzie, dotrze do nas wszystkich, do niej, przede wszystkim też. Niby to wiemy, ale mimo wszystko długo będziemy się mogli cieszyć tym zwycięstwem. Wierzę w Igę, zawsze wierzyłem, i wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że cały czas mówiłem, że Iga będzie kiedyś najlepszą rakietą świata. No i powoli to się dzieje – podkreślał Janusz Świątek.

źródło:
Zobacz więcej