RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBA zatrzymało pracownika CBA. Grozi mu więzienie

Zatrzymany nie trafił do aresztu (fot. CBA)

Funkcjonariusze CBA zatrzymali pracownika Biura w miejscu jego pracy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i sąd postanowił ws. aresztu. Zatrzymany chciał dostać kredyt i w tym celu przedłożył bankowi nierzetelne dokumenty. Grozi mu pięć lat więzienia.

Były prezes PKN Orlen zatrzymany. Afera Sławomira Nowaka

CBA dokonało kolejnych zatrzymań w sprawie śledztwa związanego z byłym ministrem Sławomirem Nowakiem. Chodzi o trzy osoby, w tym byłego prezesa PKN...

zobacz więcej

Do zatrzymania pracownika CBA doszło w miniony czwartek w siedzibie służby przy al. Szucha w Warszawie. Mężczyzna – urodzony w 1986 r. – po przyjściu do pracy został zatrzymany i przewieziony do siedziby prokuratury.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie. Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś potwierdza, że doszło do zatrzymania.

Jak wyjaśnił nasz rozmówca, mężczyźnie postawiono zarzut dotyczący przedłożenia nierzetelnych dokumentów w celu uzyskania kredytu. Pracownik CBA miał zanieść do banku dokumenty, w których zawyżone został jego dochody z pracy w Biurze.

Saduś poinformował, że podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze – dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej