RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W szale niszczył furgonetkę „Stop pedofilii”. Agresor zatrzymany, ma zarzuty

Mężczyzna po wszystkim uciekł (fot. YouTube/Fundacja Pro Tv)

Zarzut zniszczenia furgonetki Fundacji Pro – Prawo do Życia usłyszał 25-letni mieszkaniec Gdańska. Trwa jego przesłuchanie.

Gdańsk: Atak na furgonetkę „Stop Pedofilii” [WIDEO]

„Z toyoty wyskoczył mężczyzna, który zablokował przejazd, wybiegając przed maskę furgonetki. Najpierw podbiegł od strony kierowcy i wyłamał lewe...

zobacz więcej

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, po telefonie od policji mężczyzna podejrzany o zniszczenie furgonetki zgłosił się na komisariat.

25-letni gdańszczanin usłyszał zarzut zniszczenia mienia Fundacji Pro – Prawo do Życia. Wstępnie straty w aucie wyceniono na 4,4 tys. zł.

Do zajścia doszło w sobotę około godz. 17, kiedy furgonetka z hasłami „Stop pedofilii i anty-LGBT" jechała al. Grunwaldzką w kierunku centrum miasta. Na wysokości ul. Opackiej w Oliwie z toyoty wysiadł mężczyzna, który zablokował przejazd, wybiegając przed furgonetkę.

„Najpierw podbiegł od strony kierowcy i wyłamał lewe lusterko. Po tym wyrywał tablicę rejestracyjną. Po jej oderwaniu zaczął odchodzić wzdłuż ulicy Opackiej w ślad za szarą toyotą. Wjechaliśmy w ulicę Opacką za nim. Wtedy wrócił i wyłamał drugie lusterko, tablicą rejestracyjną bił w szybę pasażera, a później skopał i pogiął maskę pojazdu. Na koniec z dużą siłą uderzył na przednią szybę, która popękała, a w miejscu uderzenia pozostał krwawy ślad. Najwidoczniej miał dość, bo odszedł wzdłuż Opackiej, a następnie biegiem uciekł między bloki tamtejszego osiedla” – relacjonowali działacze we wpisie na stronie fundacji.

źródło:
Zobacz więcej