RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trump kontra Biden. Padły ostre słowa

90-minutowy pojedynek został podzielony na 6 segmentów tematycznych (fot. Drew Angerer/Getty Images; PAP/EPA/Ken Cedeno / POOL)

Wyczekiwana pierwsza debata między Donaldem Trumpem i Joe Bidenem szybko przerodziła się w ostrą wymianę zdań między kandydatami, a nawet kłótnię, gdy poruszono temat reakcji władz państwowych na epidemię koronawirusa. Padły słowa podważające inteligencję kandydatów, ich uczciwość, a nawet „Zamknij się!”.

Pierwsza dama do Amerykanów: Donald Trump wygra wybory

Podczas głównego wystąpienia drugiego dnia konwencji Partii Republikańskiej Pierwsza Dama USA przedstawiła swego męża jako szczerego polityka,...

zobacz więcej

Debata odbywa się w Case Western Reserve University w Cleveland w stanie Ohio. Prowadzi ją dziennikarz telewizji Fox News Chris Wallace. 90-minutowy pojedynek został podzielony na 6 segmentów tematycznych: przeszłość kandydatów, nominacja do Sądu Najwyższego, Covid-19, gospodarka, relacje rasowe i przemoc w amerykańskich miastach oraz uczciwość procesu wyborczego.

Na miejscach dla publiczności zasiało kilkadziesiąt osób, w tym członkowie rodzin kandydatów. Wszystkie zostały poddane testom na koronawirusa.

Sondaże wskazują na to, że większa liczba Amerykanów spodziewa się zwycięstwa Donalda Trumpa niż Joe Bidena. Eksperci przypominają, że Biden nie jest wybitnym oratorem i ma skłonność do gaf.

Prezydent USA stara się obniżać oczekiwania. W wywiadzie dla telewizji Fox News wyraził przekonanie, że prowadzący debatę Chris Wallace nie będzie obiektywny. Donald Trump zasugerował nawet, że jego rywal może zażyć przed debatą leki wspomagające działanie mózgu.

źródło:
Zobacz więcej