RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Są powołania. Brzęczek uzupełnił kadrę na październikowe mecze

Jerzy Brzęczek powołał trzech piłkarzy z polskiej ligi (fot. PAP/Leszek Szymański)

Jerzy Brzęczek uzupełnił kadrę na październikowe mecze Ligi Narodów z Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną i spotkanie towarzyskie z Finlandią. Do powołanych wcześniej piłkarzy z lig zagranicznych dołączyło trzech zawodników z PKO BP Ekstraklasy.

Osobliwa przeszłość wspólnika Roberta Lewandowskiego

Biznesowy partner piłkarza Roberta Lewandowskiego w firmie, która dostała ponad 40 mln zł dotacji z PARP, był w przeszłości karany m.in. za...

zobacz więcej

Na rozpoczynające się w niedzielę zgrupowanie przyjadą Michał Karbownik i Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa oraz Jakub Moder, piłkarz poznańskiego Lecha. Z listy wcześniej powołanych skreślony został kontuzjowany Przemysław Frankowski.

Jak na razie nie wiadomo, czy w zgrupowaniu weźmie udział sam selekcjoner. U Brzęczka stwierdzono zakażenie koronawirusem. Trener został odseparowany, jego stan nie jest poważny, ale dokucza mu gorączka.

Tymczasem już 7 października reprezentacja rozegra towarzyski mecz Finlandią. Istnieje niebezpieczeństwo, że i do tego czasu Brzęczek nie wróci do zdrowia. Wówczas kadrę poprowadziłby jeden z asystentów.

Co ważne, regulacje UEFA w kwestii selekcjonerów nie są tak wymagające, jak w przypadku rozgrywek klubowych. Reprezentację narodową może prowadzić osoba niemająca licencji UEFA Pro.

Najbliższymi współpracownikami selekcjonera są Tomasz Mazurkiewicz i Radosław Gilewicz. Nie ma formalnych przeszkód, aby to oni sprawowali formalnie funkcję pierwszego trenera, gdyby niedyspozycja Brzęczka się przedłużyła.

źródło:
Zobacz więcej