RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zalewski (PO) ws. listu ambasadorów: PiS zdegradował nas. Identyczny list w 2014 r.

„Obok od powodów, które daje homofobiczna retoryka władz, przedstawiciele innych państw uważają, że można Polskę besztać bez żadnych, negatywnych dla siebie konsekwencji” – podkreślił polityk (fot. Shutterstock/Ink Drop)

Poseł Paweł Zalewski (PO) uważa, że rządy Prawa i Sprawiedliwości przyczyniły się od zmniejszenia znaczenia Polski w stosunkach międzynarodowych. Jak stwierdził na Twitterze, list otwarty ambasadorów ws. praw osób LGBT jest przykładem właśnie na takie osłabienie. Jak jednak zauważył pewien internauta komentujący wpis polityka, praktycznie identyczne w treści listy wydano, gdy rządziła koalicja PO-PSL.

Poseł PO atakuje TVP. Na pytanie „gdzie Pan był” przed 2015 r. nie odpowiada

– Gdy rządziła PO, a prezesem TVP był Juliusz Braun, to w programie publicystycznym widownia śpiewała Donaldowi Tuskowi gromkie „sto lat!”. (…)...

zobacz więcej

„List ambasadorów pokazuje, jak bardzo PiS zdegradował nas w stosunkach międzynarodowych” – stwierdził we wpisie na Twitterze poseł Paweł Zalewski, komentując list otwarty ws. praw osób LGBT, który powstał z inicjatywy Ambasady Królestwa Belgii w Polsce.

„Obok od powodów, które daje homofobiczna retoryka władz, przedstawiciele innych państw uważają, że można Polskę besztać bez żadnych, negatywnych dla siebie konsekwencji” – podkreślił polityk.

Jak jednak zauważył internauta kryjący się pod pseudonimem @rydzyk_fizyk, który skomentował wpis polityka: „I pewnie dlatego praktycznie identyczny list ambasadorów został podpisany w 2014 r.”. Internauta zamieścił również fragment listu z 2014 r., który również powstał z inicjatywy Ambasady Królestwa Belgii w Polsce.

Kilka minut później w tym samym wątku internauta wkleił również kolejny list otwarty w tej samej sprawie z 2015 r.. „A tutaj kopiuj-wklej w 2015 r. ale nas Platforma Obywatelska zdegradowała w stosunkach międzynarodowych. Prawda Panie @ZalewskiPawel?” – zauważył.

źródło:
Zobacz więcej