RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obietnice prezydenta Warszawy ws. ulicy im. Lecha Kaczyńskiego wciąż niespełnione

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Jeden z internautów zwrócił uwagę na niespełnione dotąd obietnice prezydenta Warszawy ws. ulicy im. Lecha Kaczyńskiego. Podał przy tym kalendarium obietnic i zapowiedzi prezydenta Warszawy w sprawie, która ciągle pozostaje nierozwiązana.

Trzaskowski przyłapany na kłamstwie ws. ulicy Lecha Kaczyńskiego [WIDEO]

– Od kiedy zostałem prezydentem Warszawy mówię dokładnie to samo. Jak skończy się maraton wyborczy, wystąpię z inicjatywą nadania jednej z...

zobacz więcej

6 marca 2019 r. Rafał Trzaskowski stwierdził na konferencji prasowej w warszawskim ratuszu:

„Mówiłem kilkukrotnie, że uważam, że Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie w Warszawie. Natomiast nie chcę podejmować inicjatywy w ogniu kampanii wyborczej, która się właśnie zaczyna, w ogniu kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, a później parlamentu. Dlatego, że świetnie wiem, że w kampanii wyborczej mielibyśmy tylko i wyłącznie zgiełk polityczny, prawdopodobnie moja propozycja nikogo by nie zadowoliła. Notabene każda propozycja w tej kwestii będzie kontrowersyjna. Przeprowadziłem dziesiątki rozmów na ten temat i wiem, jakie to budzi emocje. I dlatego jeżeli chodzi o Lecha Kaczyńskiego, zgłoszę swoją konkretną propozycję, ale po wyborach parlamentarnych”.

Potem Rafał Trzaskowski kilkakrotnie obiecywał zajęcie się tą sprawą. – Jeśli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, będę namawiał usilnie prezydenta stolicy z opozycji, który zajmie moje miejsce, żeby wystąpił z inicjatywą stworzenia w Warszawie ulicy Lecha Kaczyńskiego – przekonywał 19 maja 2020 r. w rozmowie z Polsat News.

Pięć dni później przekonywał w rozmowie z „Rzeczpospolitą”: „Mówię dokładnie to samo od kiedy zostałem prezydentem Warszawy. Jak skończy się maraton wyborczy, wystąpię z inicjatywą nadania jednej z warszawskich ulic imienia Lecha Kaczyńskiego”.

Jeden z internautów przypomniał także inne obietnice Trzaskowskiego w tej sprawie. 13 lipca 2020 r. polityk mówił, że „zgłosi wniosek po wyborach”, a 27 lipca rzecznik ratusza przekonywał, że prezydent Warszawy zrobi to w sierpniu. Tak się jednak nie stało. 25 sierpnia Trzaskowski powiedział natomiast, że we wrześniu odbędzie w tej sprawie rozmowy z radnymi.

źródło:
Zobacz więcej