RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa Antonowa. Minister wskazał przyczynę

Samolot został wyprodukowany w 1977 roku (fot. PAP/EPA/State Emergency Service of Ukraine press service HANDOUT)

Ze wstępnej analizy wynika, że wojskowy samolot, w katastrofie którego zginęło 25 osób, najprawdopodobniej uderzył skrzydłem o ziemię – poinformował ukraiński minister obrony Andrij Taran. Podczas rozmowy z dziennikarzami na miejscu wypadku zaznaczył, iż szczegółowe informacje będzie można uzyskać po przeanalizowaniu danych zapisanych przez rejestrator lotu – który znajduje się teraz w maszynie.

Rośnie liczba ofiar katastrofy na Ukrainie. Antonow leciał z misją szkoleniową [WIDEO]

Bilans ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu An-26 w obwodzie charkowskim na Ukrainie wzrósł do 26. Na miejscu tragedii znaleziono łącznie 25...

zobacz więcej

Szef ukraińskiego resortu obrony dodał, że według wstępnej oceny ekspertów ds. bezpieczeństwa lotów awarii uległ jeden z czujników w lewym silniku samolotu. Jak powiedział, samolot został wyprodukowany w 1977 roku.

An-26 ukraińskich sił zbrojnych wykonywał lot szkoleniowy. Rozbił się podczas próby lądowania w okolicach miasta Czuhuiw w obwodzie charkowskim. Według najnowszych danych w samolocie znajdowało się 27 osób – członkowie załogi i studenci szkoły lotniczej ukraińskich sił powietrznych. 25 osób zginęło. Jedna z dwóch uratowanych osób znajduje się w stanie krytycznym, doznała rozległych oparzeń.

Dokładne przyczyny zdarzenia ma zbadać powołana w tym celu państwowa komisja. W sobotę obwód charkowski i miejsce katastrofy odwiedzić ma ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

źródło:
Zobacz więcej