RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceminister: Jesteśmy umówieni na wznowienie rozmów koalicyjnych w piątek

Marcin Ociepa zapewnił, że jego ugrupowanie gotowe jest podpisać umowę koalicyjną nawet do końca tygodnia (fot. PAP/Mateusz Marek)

Członkowie Zjednoczonej Prawicy umówili się, żeby kontynuować rozmowy koalicyjne w piątek – poinformował wiceminister obrony Marcin Ociepa (Porozumienie). Zapewnił, że jego ugrupowanie gotowe jest podpisać umowę koalicyjną w wynegocjowanym kształcie nawet do końca tygodnia.

Kolejna tura rozmów liderów PiS ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy

Ciąg dalszy rozmów liderów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przyszłości koalicji z Solidarną Polską i Porozumieniem. W czwartek po godz. 17 w...

zobacz więcej

Ociepa dodał, że podczas piątkowego spotkania umowa ma zostać dopięta. Przypomniał, że w ostatnim czasie sporo się wydarzyło, było sporo napięć, emocji, a także spotkań dwustronnych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą i przewodniczącym Porozumienia Jarosławem Gowinem.

– Warto, żeby w końcu usiedli w trójkę i te negocjacje zwieńczyli – mówił w czwartek wiceprezes Porozumienia w radiu RMF FM. Jak dodał, to PiS wyszedł z inicjatywą umieszczenia w umowie koalicyjnej zapisu o liczbie miejsc na listach wyborczych dla koalicjantów – powiedział wiceminister.

Dopytywany, czy Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu jako wicepremier, powiedział, że na razie są to spekulacje.

– Scenariuszy jest wiele. W polityce nieraz obserwowaliśmy wiele zmian, a wolałbym poczekać na fakty, bo to one determinują rzeczywistość – zaznaczył Ociepa. – Jeżeli PiS zdecydowało, że chce wprowadzić swojego lidera do rządu, to my możemy tylko przyklasnąć – dodał wiceminister obrony.

Ociepa sądzi jednak, że nazwa „komitetu ds. bezpieczeństwa”, którym miałby kierować Kaczyński – będzie inna.

źródło:

Zobacz więcej