RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu

W środę wieczorem ustalono wstępne warunków porozumienia między PiS a Solidarną Polską (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Potwierdzają się ustalenia portalu tvp.info: prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował resort sprawiedliwości, MON oraz MSWiA – poinformowało źródło zbliżone do rządu.

Spotkanie Kaczyński-Ziobro zakończone. Znamy warunki porozumienia

W środę wieczorem w Warszawie doszło do spotkania prezesa PiS z szefem Solidarnej Polski, na którym ustalono wstępne warunków porozumienia. Jak...

zobacz więcej

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Po zakończeniu spotkania źródło zbliżone do rządu przekazało, że efektem negocjacji ma być wejście lidera PiS do rządu.

– Jarosław Kaczyński będzie uczestniczył w jego posiedzeniach; zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA – przekazało źródło.

Z naszych ustaleń wynika, że prezes PiS ma objąć także stanowisko wicepremiera.

Po zakończeniu spotkania Kaczyńskiego z Ziobrą polityk z otoczenia kierownictwa PiS mówił, że rozmowy idą w dobrym kierunku, ale nie można powiedzieć, by już zostało zawarte porozumienie.

– Wcześniej będzie spotkanie ścisłego kierownictwa władz PiS – zaznaczył. Ma się ono odbyć w czwartek wieczorem lub w piątek po południu.

– Cieszymy się, że kolejny etap rozmów przyniósł ze strony Solidarnej Polski akceptację na dodatkowe elementy w zakresie projektów legislacyjnych. Przedmiotem rozmów były m.in. ustawy o ochronie zwierząt i o stanie wyższej konieczności w trakcie epidemii Covid-19. Podczas spotkania omówiono też nową formułę funkcjonowania rządu po planowanej rekonstrukcji – mówił polityk PiS.

źródło:
Zobacz więcej