RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

53-latek zagrał w ekstraklasie. W przeszłości strzelił gola Polsce

Kazuyoshi Miura grał na czterech kontynentach (fot. TT/OptaJiro)

Kazuyoshi Miura został najstarszym piłkarzem w historii japońskiej ekstraklasy. W wieku 53 lat, 6 miesięcy i 28 dni zagrał w barwach Yokohama FC w wyjazdowym meczu z Kawasaki Frontale (2:3).

Robert Lewandowski nominowany do nagrody „Piłkarz Roku UEFA”

Napastnik polskiej reprezentacji Robert Lewandowski i bramkarz niemieckiej Manuel Neuer (obaj Bayern Monachium) oraz Belg Kevin De Bruyne...

zobacz więcej

Urodzony w 1967 roku Miura wszedł na boisko w 56. minucie, zastępując Kokiego Saito.

Do tej pory japońskim rekordzistą był Masashi Nakayama, który wystąpił w 2012 roku w najwyższej lidze mając 45 lat.

Natomiast Miury, nazywanego przez kibiców „Królem Kazu”, nie było w rodzimej ekstraklasie od 2007 roku. Dziesięć dni temu znalazł się na ławce rezerwowych w spotkaniu z Nagoya Grampus, ale wtedy nie pojawił się na murawie.

Kazuyoshi Miura występował na czterech kontynentach. W Europie bronił barw Genoi i Dinama Zagrzeb (wówczas pod nazwą Croatia Zagrzeb).

W latach 1990-2000 był reprezentantem Japonii (55 goli w 89 występach), a w 1993 roku został pierwszym piłkarzem tego kraju, który otrzymał nagrodę od tamtejszej konfederacji dla najlepszego azjatyckiego zawodnika roku.

Prawie ćwierć wieku temu zanotował trafienie w towarzyskim meczu z Polską (5:0) w Hongkongu. Naszą drużynę narodową prowadził wówczas Władysław Stachurski.

źródło:

Zobacz więcej