RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaatakował przed restauracją. Jest areszt dla 40-letniego nożownika

Okazało się, że nożownik miał ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie (fot. shutterstock/Brian A Jackson)

Na trzy miesiące do aresztu trafił 40-latek, który podczas szarpaniny przed restauracją w Rawie Mazowieckiej ugodził nożem 25-latka. Poszkodowany przeszedł operację w szpitalu. Okazało się, że nożownik miał ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu dożywocie.

Tragiczna randka z Tindera. Ukartowano śmierć 32-latka

32-letni Indonezyjczyk zginął podczas randki z kobietą poznaną przez Tindera. Sprawczyni zwabiła go do swojego mieszkania i razem ze swoim...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w niedzielę – tuż przed północą oficer dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu mężczyzny nożem przed jedną z restauracji w Rawie Mazowieckiej.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że ofiarą jest 25-letni rawianin, który został ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej, po tym jak między nim a podejrzanym doszło do kłótni. Mężczyźni nie znali się wcześniej i obaj byli nietrzeźwi. W toku przesłuchań nie byli w stanie podać, o co się pokłócili – przekazała mł. asp. Małgorzata Lewandowska z rawskiej komendy.

Pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Jako podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Przyznał on, że brał udział w sprzeczce, ale zaprzeczał, by użył noża. Mężczyzna miał już w przeszłości konflikt z prawem. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Za ten czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 40-latka aresztowanie na okres trzech miesięcy.

źródło:

Zobacz więcej