RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyłudził z ZUS 511 tys. zł. Wykorzystał tarczę antykryzysową

Mężczyzna usłyszał już zarzut (fot. Shutterstock/ASkwarczynski)

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. postawiła 30-letniemu mężczyźnie zarzut wyłudzenia ponad pół miliona złotych w ramach tarczy antykryzysowej. Fikcyjnie zatrudnił kilkuset studentów.

„Marchewkowy gang” wyłudził miliony. Jest akt oskarżenia

Pomorskie „pezety” Prokuratury Krajowej oskarżyły 29 członków gangu, który wyłudził 128 mln zł dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler wyjaśnił, że śledztwo dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem znacznej wartości z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który zawiadomił prokuraturę.

Proceder polegał na tym, że mieszkaniec Ostrowa Wlkp. fikcyjnie zatrudnił kilkuset studentów na umowy-zlecenia, a następnie w ramach tarczy antykryzysowej zgłosił się do ZUS po postojowe w wysokości ponad 2 tys. zł na każdego z nich.

– Mężczyzna usłyszał już zarzut wyłudzenia pieniędzy – poinformował prokurator Maciej Meler. Wobec 30-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręcznie majątkowe w kwocie 20 tys. złotych.

źródło:
Zobacz więcej