RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gnał przez miasto przeciążoną lawetą. Na niej dwutonowy ciągnik

Kierowca stracił prawo jazdy (fot. KPP w Busku – Zdroju)

Kierowca lawety gnał przez Nowy Korczyn w województwie małopolskim ponad 100 km/h. Na pace miał dwutonowy ciągnik; dopuszczalna ładowność lawety była o połowę mniejsza. Do tego auto było niesprawne i odpalano go przy pomocy noża. Kierowca stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny; „zarobił” 10 punktów karnych i mandat 800 zł.

Laweciarz zwrócił uwagę policjantów na dk 79 w Nowym Korczynie. Kiedy go namierzyli, jechał przez miasto z prędkością 107 km/h. Za to przewinienie stracił prawo jazdy, został ukarany 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

To był dopiero początek kłopotów 32-letniego kierowcy z Olkusza. Okazało się, że ładowność jego pojazdu nie może przekraczać 890 kg. A na autolawecie przewożony był ciągnik rolniczy o masie 2,1 tys. kg.

Laweta miała też uszkodzoną stacyjkę. – Do jej uruchamiania używano noża – wyjaśnia st. asp. Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju.

Za te nieprawidłowości kierowca dostał kolejny mandat, 300 zł. Zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy.

Kierowca jechał do Szczucina w woj. małopolskim, miał do pokonania ponad 80 km. Nie potrafił policjantom wytłumaczyć swojego postępowania.

(fot. KPP w Busku – Zdroju)

źródło:
Zobacz więcej