RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wspomnienie o. Pio z Pietrelciny. „Oddziałuje i będzie oddziaływał”

(fot. Mario De Biasi/Mondadori via Getty Images)

W Kościele katolickim wspomnienie świętego ojca Pio z Pietrelciny – kapucyna, stygmatyka i mistyka przypada 23 września. Duchowny zmarł 52 lata temu w klasztorze w San Giovanni Rotondo w Apulii we Włoszech. Tam też posługiwał. Z okazji jego wspomnienia w środę w kościele ojców kapucynów w Warszawie odbędzie się uroczysta msza święta.

Wyjątkowe relikwie św. ojca Pio w Warszawie. „Odkrywał tajemnicę zwycięstwa Bożej łaski”

W Sanktuarium św. o. Pio w Warszawie miały miejsce centralne uroczystości zakończenia Roku Jubileuszowego św. o. Pio w Polsce. Mija 100 lat od...

zobacz więcej

Włoski kapucyn stał się jednym z najpopularniejszych świętych w Polsce i na świecie. Francesco Forgione urodził się 25 maja 1887 r. w Pietrelcinie we Włoszech. 20 września 1918 r., podczas modlitwy przed krzyżem, otrzymał stygmaty. Rany były otwarte i krwawiące przez 50 lat.

Największym jego duszpasterskim zaangażowaniem była posługa w konfesjonale i kierownictwo duchowe, a także troska o biednych i chorych. Zainicjował budowę Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo.

Zmarł 23 września 1968 r. W tym dniu tysiące pielgrzymów, duchowych dzieci ojca Pio, z okazji 50. rocznicy otrzymania przez niego stygmatów, zebrało się w San Giovanni Rotondo na IV Międzynarodowej Konferencji Grup Modlitewnych.

2 maja 1999 r. Jan Paweł II ogłosił o. Pio z Pietrelciny błogosławionym, a 16 czerwca 2002 r. dokonał jego kanonizacji.

źródło:
Zobacz więcej