RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bił swoją dziewczynę metalowym prętem. Po odsiadce podpisał kontrakt

Sprawa wywołała w Anglii wielkie poruszenie (fot. Shutterstock/Maxisport)

Rzadko się zdarza, aby zaangażowanie piłkarza przez półprofesjonalny klub wzbudziło aż tyle emocji. Ale nie w tym przypadku. Reece Thompson podpisał kontrakt z występującym na dziewiątym poziomie rozgrywek w Anglii Selby Town. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 25-latek dopiero co wyszedł z więzienia za znęcanie się nad swoją byłą dziewczyną.

Polski piłkarz zasłabł na treningu. Trafił do szpitala

Dramat polskiego piłkarza występującego we Włoszech. Podczas poniedziałkowego treningu Patryk Dziczek stracił przytomność i upadł na murawę....

zobacz więcej

W kwietniu 2019 roku piłkarz został skazany na ponad 3 lata odsiadki wraz z dziesięcioletnim zakazem zbliżania się do Danielle Thomas.

„Reece wielokrotnie uderzył mnie metalowym prętem, rozbił lustro na mojej głowie. Później kazał zlizywać farbę z podłogi, po czym rozbił na mnie kolejne lustro. Byłam pewna, że mnie zabije. Skuliłam się i błagałam go, żeby przestał. On kazał mi odsłonić głowę i przyjmować kolejne uderzenie jak dorosła osoba, a nie tchórz” - zeznała poszkodowana w sądzie.

Jak informuje „Daily Mirror” zawodnik nie odsiedział wyroku w całości. Wyszedł na wolność na początku tego roku, aby po miesiącu… znów trafić za kratki po opublikowaniu w mediach społecznościowych gróźb pod adresem jego ofiary.

Odsiadka i tym razem nie potrwała zbyt długo, bo latem Thompson znów był na wolności. Pod koniec sierpnia pojawił się nawet na testach w Selby Town. Zaprezentował się bardzo dobrze, strzelając dwie bramki w sparingu.

Klub ogłosił, że podpisze z nim umowę, ale kibice byli oburzeni, że barwy ich ukochanej drużyny ma reprezentować zawodnik z taką przeszłością. Selby wycofało się z transferu, ale na krótko.

„Odbyliśmy wiele dyskusji wewnątrz władz klubowych, ale także i z samym piłkarzem. Potępiamy czyny, które popełnił, ale Reece odcierpiał już swój wyrok. Uważamy, że każdy zasługuje na drugą szansę. Chcemy ją dać także jemu” – napisał klub w oświadczeniu. Selby zainaugurowało sezon na drugim poziomie w Nothern Counties East Football League we wtorek wieczorem. Thompsona zabrakło w składzie.

źródło:
Zobacz więcej