RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny tragiczny wypadek w Tatrach. Nie żyje poszukiwany 39-latek

Ratowników zaalarmowali koledzy mężczyzny (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Tragicznie zakończyły się poszukiwania polskiego turysty po słowackiej stronie gór. 39-latek prawdopodobnie spadł z Ciężkiego Szczytu – informuje portal RMF 24.

Śmierć w Tatrach. Znów w pobliżu Orlej Perci

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Jak przekazali ratownicy TOPR turysta spadł z wysokości w rejonie Orlej Perci – najtrudniejszego szlaku w Tatrach...

zobacz więcej

Słowackich ratowników zaalarmowali koledzy 39-latka, którzy nie mogli się z nim skontaktować od poniedziałku. To już siódmy w tym roku wypadek śmiertelny polskiego turysty w słowackich Tatrach.

W miniony weekend słowaccy ratownicy pomagali natomiast m.in. Polakom, którzy podczas schodzenia z Gerlachu opuścili szlak. Jednemu z nich spadające skały zraniły w nogę, uniemożliwiając kontynuowanie zejścia ze szczytu. Polacy nie mieli odpowiedniego ekwipunku, aby przeczekać noc i poprosili o pomoc. Ranny mężczyzna ze swoim towarzyszem oczekiwali na pomoc w żlebie. Na ratunek wyruszyło pięciu ratowników HZS, którzy po trudnej wspinaczce dotarli do Polaków. Akcja zakończyła się w niedzielę rano, gdy poszkodowani w asyście ratowników dotarli do Domu Śląskiego w Wielickiej Dolinie.

Również w niedzielę w godzinach popołudniowych słowaccy ratownicy górscy pomagali 42-letniej turystce z Polski, która poruszała się w terenie wysokogórskim poza oznaczonymi szlakami, w rejonie granicznej grani między Żabimi Szczytami Wyżnim i Niżnim. Kobieta poślizgnęła się i zjechała do Doliny Żabiej Białczańskiej, gdzie utknęła około 100 metrów poniżej Owczej Przełęczy. Ratownicy HZS dotarli do poszkodowanej na pokładzie śmigłowca. Polka została ewakuowana do Starego Smokowca na Słowacji.

źródło:
Zobacz więcej