RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Co stało się z Jackiem Zejdlerem? Dziennikarze TVP wyjaśniają tajemnicę śmierci aktora

Jacek Zejdler, aktor znany z roli w serialu „Stawiam na Tolka Banana”, w ostatnich latach swojego życia był wyjątkowo intensywnie zwalczany przez komunistyczny aparat władzy. Jego ciało znaleziono 2 stycznia 1980 roku w jednym z mieszkań w Opolu. Miał wówczas zaledwie 25 lat. Film dokumentalny o nim produkcji TVP3 Opole to efekt dziennikarskiego śledztwa. Premiera późną jesienią.

10. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki

Mija 10 lat od beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”, obrońcy praw człowieka w PRL, męczennika za wiarę zamordowanego przez...

zobacz więcej

Zejdler był aktorem filmowym i teatralnym. Publiczność zapamiętała go z filmów „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” (1967), „Stawiam na Tolka Banana” (1973), i „Inna” (1976). Był też działaczem opozycji, wielokrotnie wyrażał swój sprzeciw wobec systemu komunistycznego.

Przez wiele lat nie wyjaśniono okoliczności jego tragicznej śmierci. Jego ciało znaleziono 2 stycznia 1980 roku w jednym z mieszkań w Opolu. Miał wówczas zaledwie 25 lat. Temat podejmuje film „W starej koszuli. Z odwagą w sercu”, będący efektem kilkumiesięcznego, dziennikarskiego śledztwa jakie przeprowadzili Zbigniew Górniak i Dariusz Deberny.

Film będzie miał premierę późną jesienią 2020.

źródło:
Zobacz więcej