RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Białoruś: milicjant postrzelił dziennikarkę. Karę wymierzono… redakcji

Redakcja białoruskiego portalu „Nasza Niwa” otrzymała nakaz zapłaty kary finansowej za to że 10 sierpnia dziennikarka tego portalu Natalia Łubniewska została postrzelona przez milicjanta – poinformował w rozmowie z TVP Info białoruski dziennikarz Michał Jańczuk.

W sieci tysiąc nazwisk funkcjonariuszy białoruskiego MSW. „Ostrzegaliśmy”

Protesty na Białorusi przeciwko reżimowi Alaksandra Łukaszenki nie ustają, nie ustaje również brutalność tamtejszej milicji wobec pokojowych...

zobacz więcej

Powołując się na rozmowę z redaktorem naczelnym „Naszej Niwy”, Jahorem Marcinowiczem Jańczuk wyjaśnił, że w piśmie otrzymanym przez redakcję stwierdzono, że „pracodawca nie zapewnił bezpiecznych warunków pracy swoim pracownikom”.

– Mimo posiadania nagrania video, gdzie widać wyraźnie, że mężczyzna w uniformie milicyjnym strzela z broni w dziennikarkę ubraną w niebieską kamizelkę, mimo że ten dowód został dołączony do wniosku o ukaranie tego człowieka, redakcja cały czas dostaje odmowy wszczęcia postępowania karnego. Ale za to dostała nakaz zapłaty kary finansowej za niezapewnienie swoim pracownikom bezpiecznych warunków pracy – opowiadał rozmówca TVP Info, który komentując tę sytuację ocenił, że „represje w Mińsku sięgają absurdu”.

źródło:
Zobacz więcej