RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ponad milion testów na Covid-19 w ciągu doby w USA

Eksperci uważają, że liczba przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa w USA jest za niska, by powstrzymać epidemię (fot. REUTERS/Nathan Frandino)

Ponad milion testów na koronawirusa przeprowadzono w sobotę w Stanach Zjednoczonych – podały w niedzielę amerykańskie media. To rekordowa liczba w ciągu doby. Według ekspertów jest ona jednak i tak niewystarczająca, by powstrzymać epidemię.

Najwyższy wzrost zakażeń koronawirusem w USA od dwóch miesięcy

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w USA jest najwyższa od dwóch miesięcy i utrzymuje się na poziomie z okresu największego nasilenia epidemii –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dokładna liczba wykonanych w sobotę badań to 1 061 411 – wynika z danych portalu COVID Tracking Project magazynu „The Atlantic”. Pytani przez Agencję Reutera eksperci uważają, że liczba ta i tak jest za niska, by powstrzymać w Stanach Zjednoczonych epidemię. Ich zdaniem testy pod kątem SARS-CoV-2 powinny być w USA bardziej powszechne i potrzeba od 6 do 10 milionów takich badań dziennie.

Zgodnie z wrześniową analizą Agencji Reutera w większości stanów (27 z 50) odsetek testów z pozytywnym wynikiem na Covid-19 wynosił ponad 5 proc. Próg ten przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) uznawany jest za niepokojący.

Ze statystyk prowadzonych przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore wynika, że od wybuchu epidemii na Covid-19 zmarło 199 474 Amerykanów. Telewizja NBC, powołując się na własne zestawienia, już w sobotę informowała jednak, że liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 200 tys.

źródło:
Zobacz więcej