RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 21.09 – ponad 11 tys. zakażeń

Z powodu Covid-19 na Mazowszu hospitalizowanych jest 255 pacjentów (fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK)

Minionej doby na Mazowszu odnotowano 164 infekcje SARS-CoV-2, najwięcej w kraju. Liczba przypadków Covid-19 w regionie przekroczyła tym samym 11 tys. Ponad sześciokrotnie mniej niż nowych zakażeń odnotowano w ostatnich godzinach ozdrowieńców.

Minister Zdrowia o dystansie i maseczkach: Fakty a nie insynuacje

„Zarówno dystans jak i maski mają istotne znaczenie w ograniczeniu transmisji #koronawirus” – przypomniał we wpisie na platformie społecznościowej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w stołecznym regionie zmarły 433 osoby zakażone koronawirusem. W niedzielę – jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – nie odnotowano żadnego nowego zgonu.

Do 4277 wzrosła minionej doby liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 48), a na całym Mazowszu – do 11 103.

Odnotowane w niedzielę zachorowania na Covid-19 to 164 osoby. To blisko dwukrotnie więcej niż w sobotę i piątek, gdy WSSE informowała o 88 przypadkach koronawiursa dziennie. 168 zakażeń potwierdzono na Mazowszu we czwartek.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia przekazanymi w niedzielę – wynosi 79 240. 2293 z nich zmarło.

Jak dotąd w regionie potwierdzono 7125 ozdrowieńców; liczba ta zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 25 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest w tej chwili 25 850 osób. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajduje się 1089 osób.

źródło:
Zobacz więcej