RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Andrzej Duda na Marszu dla Życia i Rodziny

Prezydent wśród uczestników Marszu dla Życia i Rodziny (fot. TVP Info)

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielne południe wyruszył spod Placu Zamkowego w Warszawie i przeszedł pod bazylikę św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. W tym roku wydarzenie zorganizowano pod hasłem „Wspólnie brońmy rodziny”.

Para prezydencka obtańczona. Dożynki Prezydenckie tradycyjne, choć inne niż zwykle [WIDEO]

Na dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie trwają Dożynki Prezydenckie. W tym roku święto plonów odbywa się w stolicy, a nie jak...

zobacz więcej

„Każdego roku Marsz dla Życia i Rodziny jest okazją do manifestacji prorodzinnych postaw, a także naszego przywiązania do wartości pro life. Ze względu na ostatnie incydenty i ataki na chrześcijańskie wartości, których dopuścili się lewicowi aktywiści, manifestacja ma w tym roku także formę apelu do władz o nowelizację przepisów prawnych i zapobieganie profanacjom i znieważeniom symboli religijnych i narodowych” – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie to jest okazją zamanifestowania przywiązania do wartości rodzinnych, afirmacji małżeństwa i obrony ludzkiego życia.

Wśród uczestników była także małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

źródło:
Zobacz więcej