RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Efekt halo uchwycony przez naszego czytelnika. Czekamy na Wasze zdjęcia

Zdjęcia prosimy przesyłać na twoje@tvp.info (fot. Twoje Info)

„Zauważyłam dziś efekt halo na słońcu w Radomsku. Śliczne zjawisko. Serdecznie pozdrawiam” – informacje ze zdjęciem otrzymaliśmy od naszej czytelniczki pani Ewy Kawki z województwa łódzkiego.

Nowy serial historyczny „Ludzie i bogowie”. Premiera w TVP1

Telewizyjna Jedynka od 13 września emitować będzie nowy historyczny serial „Ludzie i bogowie” w reżyserii Bodo Koxa. Film opowiada historię...

zobacz więcej

Halo (tarcza słoneczna) – zjawisko optyczne zachodzące w atmosferze ziemskiej obserwowane wokół tarczy słonecznej lub księżycowej. Jest to świetlisty, biały lub zawierający kolory tęczy (wewnątrz czerwony, fioletowy na zewnątrz), pierścień widoczny wokół słońca lub księżyca.

Zjawisko wywołane jest załamaniem na kryształach lodu i odbiciem wewnątrz kryształów lodu znajdujących się w chmurach pierzastych piętra wysokiego (cirrostratus) lub we mgle lodowej. Różne rodzaje kryształów lodowych, możliwych ustawień w powietrzu i dróg optycznych w kryształach sprawia, że występuje wiele efektów halo.

Jeśli byłeś również świadkiem niezwykłego zdarzenia i widziałeś coś, czym chciałbyś podzielić z czytelnikami portalu tvp.info, to prześlij wiadomość na twoje@tvp.info lub na naszego Facebooka.

źródło:
Zobacz więcej