RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii

Ma pomóc w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią (fot. Shutterstock/Farknot Architect)

STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią – podała w sobotę na Twitterze Kancelaria Premiera.

„Nie ma dużych ognisk”, dlaczego jest tak dużo zakażeń? Rzecznik MZ informuje

Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia; nie mamy obecnie dużych ognisk zakażeń – powiedział...

zobacz więcej

Aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Jest bezpłatna i dobrowolna.

„STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z obostrzeń związanych z pandemią. Im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa” – podała w sobotę na Twitterze Kancelaria Premiera.

Celem aplikacji jest pomoc zarówno zdrowym, jak i zakażonym osobom. Aby była skuteczna, powinno z niej „korzystać jak najwięcej osób”.

Aplikacja składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich to moduł umożliwiający samokontrolę stanu zdrowia poprzez regularne zapisywanie informacji o swoim samopoczuciu i kondycji. Jest to swoisty „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Jeśli zajdzie taka potrzeba – narzędzie może być pomocne dla lekarzy w postawieniu diagnozy. Ułatwia, bowiem przekazanie personelowi medycznemu informacji o rozwoju objawów, współistniejących schorzeniach, czy przyjmowanych lekach.

Dzienny rekord zakażeń. Ponad tysiąc nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 1002 nowych zakażeniach koronawirusem na terenie Polski. W ciągu ostatniej doby wskutek infekcji...

zobacz więcej

Drugi moduł aplikacji skanuje otoczenie i podaje informacje w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem.

W STOP COVID – ProteGO Safe można także znaleźć oficjalne i aktualne informacje na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, oraz dowiedzieć się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub bliskich.

Publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, oraz informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

źródło:

Zobacz więcej