RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie ma dużych ognisk”, dlaczego jest tak dużo zakażeń? Rzecznik MZ informuje

Dzienny rekord zakażeń fot. PAP/Marcin Obara)

Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia; nie mamy obecnie dużych ognisk zakażeń – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując najwyższy dzienny bilans koronawirusa w Polsce.

Dzienny rekord zakażeń. Ponad tysiąc nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 1002 nowych zakażeniach koronawirusem na terenie Polski. W ciągu ostatniej doby wskutek infekcji...

zobacz więcej

Ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 1002 osób. To najwyższa odnotowana dotąd liczba nowych przypadków. Ministerstwo Zdrowia podało też, że zmarło 12 kolejnych osób. Łączna liczba zakażonych wzrosła tym samym do 78 330; 2282 osób zmarło.

Rzecznik resortu zdrowia, komentując najnowszy bilans przypadków, powiedział, że w kraju nie ma obecnie dużych ognisk zakażeń, a sobotnie dane są efektem powrotu ludzi do normalnego trybu życia.

– Nie mamy obecnie dużych ognisk. Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia, powrotu do pracy. To jest to, co obserwujemy codziennie na naszych ulicach – więcej ludzi, więcej kontaktów – powiedział Andrusiewicz. Jego zdaniem na obecny bilans zakażeń nie ma wpływu powrót dzieci do szkół.

źródło:
Zobacz więcej