RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Historyczny moment dla GPW”. Zakup większościowego pakietu armeńskiej giełdy

Przed Giełdą Papierów Wartościowych ważne negocjacje w sprawie zakupu 65 proc. udziałów w giełdzie armeńskiej – powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Jak dodał, to historyczny moment dla GPW.

Sierpień kolejnym miesiącem z rzędu wzrostu produkcji

Sierpień to trzeci z rzędu miesiąc wzrostu produkcji – pisze Ministerstwo Rozwoju, odnosząc się do danych Głównego Urzędu Statystycznego. W ocenie...

zobacz więcej

W piątek zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podpisał porozumienie z Centralnym Bankiem Armenii (CBoA) w sprawie negocjacji zakupu pakietu większościowego stanowiącego 65 proc. udziałów w Armeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (AMX).

– Dla Giełdy Papierów Wartościowych to moment historyczny, bo tego typu transakcji jeszcze giełda nie przeprowadzała. To w 30 letniej historii pierwszy tego typu moment, kiedy możemy pokazać w taki wyraźny, jednoznaczny i w bardzo namacalny sposób, że polska giełda jest liderem rynku kapitałowego tej części Europy, jest miejscem, które tworzy szanse na budowę potencjału rynków kapitałowych Trójmorza – powiedział w Soboń na konferencji „Rola Polski jako promotora rynków wschodzących”. Jak wskazał Soboń, przed Giełdą Papierów Wartościowych ważne negocjacje.

– Negocjacje w sprawie zakupu pakietu większościowego, czyli 65 proc. udziału w Armeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ten proces giełda będzie przeprowadzała z pełnym profesjonalizmem. Jako Ministerstwo Aktywów Państwowych dajemy pełne wsparcie i trzymamy kciuki, tak aby udało się go sfinalizować – powiedział wiceminister.

Zdaniem Sobonia, polska giełda „jest tym miejscem, które potrafi przyciągać tego typu projekty, rozbudowywać swoją pozycję w regionie, w tej części świata”. – Jestem przekonany, że ten proces uda się sfinalizować – powiedział Soboń.

GPW poinformowała w komunikacie, że postanowienia porozumienia nie mają charakteru wiążącego, a zawarcie umowy inwestycyjnej uzależnione będzie m.in. od przeprowadzenia przez GPW procesu due diligence i uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych.

źródło:
Zobacz więcej