RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dantejskie sceny przed szkołą w Częstochowie. Nikt nie zareagował [WIDEO]

Sprawą zajmuje się policja (fot/ FB/Miejska)

Przed szkołą w Częstochowie doszło do szokującego wydarzenia. Pobiły się dwie uczennice, obrażały się, jedna siedziała na drugiej i przyciskała ją do ziemi. „Przeproś za to, że żyjesz” – krzyczała jedna z dziewczyn. Sytuacji przypatrywała się grupa innych uczniów, z których nikt nie zareagował. Sprawą zajmuje się policja. Do sieci trafiło nagranie bójki.

Na wioskę padł strach. W domku przy szkole zamieszkała bestia

Ćwierć wieku temu Mirosław B. zamordował 10-letnią Basię i molestował seksualnie dwie inne dziewczynki. Kilka dni temu skończył odsiadkę. Sąd...

zobacz więcej

Sprawę opisują lokalne media. Do zdarzenia doszło na chodniku w okolicach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie. Ktoś nagrał bójkę i wrzucił do sieci.

Nagranie udostępnił serwis „Miejska”. Widać na nim, jak jedna z dziewczyn siedzi na drugiej i obrzuca ją wyzwiskami, przytrzymując za ręce. Grupa uczniów obserwuje całą sytuację, nikt nie reaguje. Jedna z dziewczyn podchodzi nawet do agresorki i przybija jej „piątkę”.

W tej sprawie stanowisko zajął samorząd uczniowski szkoły, w którym „kategorycznie” potępiono zachowanie uczennic szkoły. „Nasza szkoła od wielu lat cieszy się opinią szkoły bezpiecznej, przyjaznej dla ucznia, w której wszyscy żyjemy w zgodzie. Chcemy również przekazać, że mówimy ‚stop’ dla umieszczenia filmów czy zdjęć promujących przemoc na terenie szkoły jak i poza nią. Całe zdarzenie, które miało miejsce na terenie boiska godzi w dobre imię naszej szkoły. Mamy nadzieję, że osoby, które spowodowały zamieszanie zostaną odpowiednio ukarane” – czytamy.


Sprawę wyjaśnia miejska policja. – Naszym obowiązkiem jest sporządzenie dokumentacji, która zostanie później przekazana do Sądu Rodzinnego, do którego będzie należała w tej sprawie decyzja. Musimy zbadać w tej sprawie kilka wątków m.in. ten, że w przestrzeni publicznej pokazały się filmy bez zasłoniętych twarzy uczestniczek zajścia, co jest niezgodne z prawem – powiedział Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, cytowany przez dziennikzachodni.pl.

źródło:
Zobacz więcej