RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Brazylii. Pawie 40 tys. nowych zakażeń, zmarło 858 osób

Osoby dojeżdżające do pracy przechodzą przez kabinę dezynfekującą wchodząc na stację metra w centrum Osasco, w Sao Paulo (fot. PAP/EPA/Sebastiao Moreira)

W ciągu ostatniej doby w Brazylii stwierdzono 39 797 zakażeń koronawirusem – podało w piątek wieczorem czasu lokalnego brazylijskie ministerstwo zdrowia. Zmarło 858 kolejnych osób.

Potwierdzono przypadek trwającego pięć miesięcy zakażenia koronawirusem

Służby medyczne stanu Rio de Janeiro w południowo-wschodniej Brazylii potwierdziły trwające przez pięć miesięcy zakażenie koronawirusem. Naukowcy...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W sumie w Brazylii od początku pandemii koronawirusem zakaziło się 4 495 183 osoby, a zmarło 135 793.

W czwartek brazylijski resort zdrowia informował o 829 nowych zgonach i 36 303 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Dane z ostatnich dni świadczą o tendencji wzrostowej, jeśli chodzi o liczbę zgonów i zakażeń - podkreślają agencje.

Pod względem liczby zakażeń koronawirusem Brazylia jest obecnie na trzecim miejscu na świecie - po Stanach Zjednoczonych i Indiach i na drugim, po USA, jeśli chodzi o liczbę zgonów.

Zdaniem wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji i zgonów w Brazylii jest znacznie wyższa. Niektórzy oceniają, że prawdziwa liczba zakażonych może wynosić nawet ok. 10 mln.

źródło:

Zobacz więcej