RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pracownica banku podejrzana o oszustwa. Miała korzystać z nieużywanych kont klientów

Sprawa ma charakter rozwojowy (fot. Shutterstock/Natnan Srisuwan)

42-letnia pracownica banku, która – według ustaleń policjantów – wykorzystując nieużywane przez klientów konta bankowe składała wnioski o pożyczki w parabankach, została zatrzymana w Lublinie. Trwa szacowanie strat i ustalanie wszystkich pokrzywdzonych – poinformowała policja.

Pseudohodowla kotów perskich. Właściciel zatrzymany

Policjanci wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz wolontariuszami fundacji Animal Rescue Polska weszli na teren posesji w Piasecznie, gdzie...

zobacz więcej

42-latka została zatrzymana w miejscu pracy. Z ustaleń policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wynika, że kobieta najpierw weryfikowała aktywność posiadaczy rachunków bankowych.

– W przypadku braku „ruchu” na rachunku zmieniała dane dostępowe w postaci hasła, adresu email oraz numeru telefonu do kontaktu, na numery będące w jej posiadaniu. Następnie, używając danych osobowych użytkownika rachunku, składała wnioski o pożyczkę w różnych firmach parabankowych – poinformował kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Jak podkreślił, sprawa ma charakter rozwojowy. – Trwa szacowanie strat, jakie wyrządziła swoją działalnością oszustka jak również ustalanie wszystkich pokrzywdzonych osób oraz firm – dodał policjant.

Postępowanie prowadzą policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe w Lublinie.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej