RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest plan na usprawnienie służby zdrowia. Min. Niedzielski podał szczegóły

Trzecim obszarem, na którym skupi się Ministerstwo Zdrowia jest leczenie szpitalne chorób onkologicznych i kardiologicznych (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział powstanie programu poprawy sytuacji w służbie zdrowia. Trzypunktowy plan ma pomóc w usprawnieniu funkcjonowania ochrony zdrowia, która ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa.

Minister zdrowia: Bezpłatne szczepionki dla seniorów i medyków

Osoby powyżej 75. roku życia i pracownicy medyczni mają bezpłatne szczepionki na grypę – ujawnił minister zdrowia Adam Niedzielski. W TVN24...

zobacz więcej

Minister Adam Niedzielski mówił o trzech obszarach, na których skupi się resort. Pierwszy z nich dotyczy pakietu badań profilaktycznych dla osób powyżej 40. roku życia, a drugim zagadnieniem jest zniesienie limitów.

– Tam są również mechanizmy takiej profilaktyki nowotworowej, które będziemy chcieli uwydatnić i wdrażać – oznajmił Niedzielski na konferencji prasowej. Zaznaczył, że miałoby się to odbywać „nie tylko w ramach, tak jak dotąd, pilotażu”.

– Będziemy chcieli te mechanizmy z jednej strony rozciągnąć na cały kraj, a z drugiej – spowodować, żeby w samej strategii, w samym systemie leczenia pojawiło się więcej możliwości profilaktyki – dodał szef resortu.

Minister zdrowia: Epidemia się ustabilizowała, ale to nie koniec

Epidemia COVID-19 w naszym kraju się ustabilizowała. Regionalne obostrzenia przynoszą efekty. Robimy też bardziej celowane testy – powiedział...

zobacz więcej

Trzecim obszarem, na którym skupi się Ministerstwo Zdrowia, jest leczenie szpitalne chorób onkologicznych i kardiologicznych. Resort planuje rozszerzenie Krajowej Sieci Onkologicznej, która – jak powiedział minister – jest dobrze oceniania przez pacjentów, również dzięki koordynatorom, którzy prowadzą leczenie

– Chcielibyśmy w ten sposób znieść limity na poziomie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – zapowiedział minister zdrowia.

– Jeszcze będziemy liczyli i szacowali, w jakich zakresach – dodał. Jak zapewnił, „punktem wyjścia jest to, że zniesiemy je na pewien czas całkowicie”.

Niedzielski wyjaśniał, że resort chce podjąć takie działania „po to właśnie, żeby dostępność do usług czy możliwość dostania się do specjalisty pozwoliła nadganiać zaległości i szybciej likwidować kolejki”.

źródło:
Zobacz więcej