RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Piaście. Co z meczem w Lidze Europy?

Przed meczem w Lidze Europy Piast grał w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Niepokojące wieści napłynęły z obozu szykującego się do jutrzejszego meczu w II rundzie eliminacji Ligi Europy Piasta Gliwice. W zespole Waldemara Fornalika dwa testy na obecność COVID-19 dały wynik pozytywny. Obie osoby zostały odizolowane od reszty zespoły. Jak na razie zaplanowany na godz. 20 w czwartek mecz z TSV Hartberg nie jest zagrożony.

Trzy gole i trzecia runda. Koncertowa wygrana Lecha w eliminacjach Ligi Europy

Mamy to! Lech Poznań pokonał 3:0 w wyjazdowym meczu Hammarby Sztokholm i awansował do III rundy eliminacji Ligi Europy. To spory sukces, biorąc pod...

zobacz więcej

„Dwa dni przed meczem zespół, sztab oraz pracownicy Piasta Gliwice przeszli badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U dwóch z osób test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i podjął odpowiednie działania. Wszystkie pozostałe badane osoby uzyskały wynik negatywny” – poinformował klub.

Obrońca Piasta Martin Konczkowski w wieczornej rozmowie z Weszło FM powiedział, że osoby zakażone nie są piłkarzami.

Nie zmienia to faktu, że wszyscy piłkarze Piasta będą musieli raz jeszcze przejść testy na obecność wirusa w organizmie. Jeśli ponownie wyniki okażą się ujemne, to zawodnicy będą mogli wystąpić w meczu z austriackim zespołem.

Co ważne, jest bardzo mała szansa, że mecz mógłby nie dojść do skutku. Zgodę na organizację czwartkowego spotkania musiałby wycofać wojewoda na wniosek sanepidu. A żeby tak się stało, którąś z drużyn musiałaby nawiedzić prawdziwa plaga wirusa.

Transmisja meczu Piasta z TSV Hartberg w czwartek od godziny 19:30 w TVP Sport, w internecie na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej.

źródło:
Zobacz więcej