RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragiczny pożar hali w Karczewie. W pogorzelisku znaleziono zwęglone ciało robotnika

Przyczyny pożaru wyjaśniać będzie policja pod nadzorem prokuratora (fot. Shutterstock/Stanislaw Tokarski, zdjęcie ilustracyjne)

W Karczewie (woj. mazowieckie) doszło do tragicznego pożaru budowanej hali. W jej wnętrzu strażacy znaleźli zwęglone ciało robotnika – poinformował w środę rzecznik otwockiej straży pożarnej kpt. Maciej Łodygowski.

Śmiertelny wypadek. Zginął motocyklista, sprawą zajmie się prokuratura

30-letni motocyklista zmarł w wyniku obrażeń, których doznał po zderzeniu z mazdą. Do wypadku doszło we wtorek w Gorzowie Wielkopolskim....

zobacz więcej

Do pożaru doszło przy ulicy Krasickiego w Karczewie (pow. otwocki). Zapaliła się tam budowana hala. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków około godz. 12.15.

– Gdy dotarliśmy na miejsce, pożarem były objęte pomieszczenia hali o wymiarach około 25 na 35 metrów. Była to hala o konstrukcji murowanej – wyjaśnił kpt. Maciej Łodygowski.

Dodał, że na zewnątrz budynku byli pracownicy, którzy poinformowali, że wewnątrz najprawdopodobniej została jedna osoba. – Natychmiast podjęliśmy działania ratowniczo-gaśnicze. Wewnątrz panowało bardzo silne zadymienie i bardzo wysoka temperatura. Po częściowej lokalizacji pożaru i gdy temperatura oraz zadymienie opadło udało się do środka wprowadzić ratowników. Niestety w jednym z pomieszczeń odnaleziono osobę bez zachowanych funkcji życiowych – powiedział kpt. Łodygowski.

Strażacy oddymili pomieszczenia i sprawdzili dokładnie, czy w hali na pewno nikogo więcej nie ma. – Na szczęście nikogo nie odnaleziono – przekazał kpt. Łodygowski.

Przyczyny pożaru wyjaśniać będzie policja pod nadzorem prokuratora.

źródło:

Zobacz więcej