RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Bezprecedensowy regres” w turystyce międzynarodowej

Międzynarodowe przyjazdy turystyczne spadły o 65 proc. w pierwszej połowie tego roku– wynika z najnowszych danych Światowej Organizacji Turystyki. Rzecznik ONZ Stéphane Dujarric powiedział, że spadek ten przedstawia „bezprecedensowy regres”.

Wchodzi w życie nowy zakaz lotów. Są od niego wyjątki

16 września wchodzi w życie nowe rozporządzenie dotyczące zakazu organizowania regularnych rejsów pasażerskich do i z poszczególnych państw. W...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dujarric przekazał, że „według Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych ogromny spadek w podróżach międzynarodowych spowodował utratę 440 mln przyjazdów międzynarodowych i ok. 460 mld dolarów w wpływach z eksportu z turystyki międzynarodowej”.

– Nasi przyjaciele ze Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) w Madrycie powiedzieli, że międzynarodowe przyjazdy turystyczne spadły o 65 proc. podczas pierwszej połowy tego roku. Przedstawia to bezprecedensowy regres, ponieważ kraje na całym świecie zamknęły granice i wprowadziły restrykcje dotyczące podróżowania w odpowiedzi na pandemię – zaznaczył Stéphane Dujarric.

UNWTO zauważyła też, że w ciągu ostatnich tygodni, rosnąca liczba destynacji zaczęła ponownie otwierać się dla międzynarodowych turystów. – Na początku września 53 proc. miejsc docelowych złagodziło ograniczenia w podróżowaniu, ale wiele rządów pozostaje ostrożnych – powiedział rzecznik prasowy ONZ.

źródło:
Zobacz więcej