RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znów pożar w pobliżu ośrodka dla uchodźców w Grecji

Wcześniej pożar innego ośrodka pozostawił bez dachu nad głową 12 tys. migrantów (fot. Reuters/Alkis Konstantinidis)

W pobliżu przepełnionego ośrodka dla uchodźców na greckiej wyspie Samos wybuchł groźny pożar. Burmistrz miasta Vathy Giorgos Stantzos zapewnił, że ośrodek nie jest zagrożony.

Zatrzymania po pożarze w obozie dla uchodźców Moria

Grecka policja zatrzymała pięć osób w związku z pożarem, który strawił w ubiegłym tygodniu obóz dla uchodźców Moria na wyspie Lesbos. Premier...

zobacz więcej

Według lokalnego portalu „Samos Today” strażakom udało się częściowo opanować ogień. Policja aresztowała „mężczyzn podejrzanych o podpalenie”. Na razie nie wiadomo, o jakich mężczyzn chodzi i jakie były ich motywy.

Jak poinformowały greckie władze, w obozie Vathy przebywa około 4,6 tys. migrantów, choć jest przeznaczony dla około 650 osób.

Kilka dni temu wielki pożar zniszczył przepełniony obóz dla uchodźców Moria na innej greckiej wyspie, Lesbos, pozbawiając dachu nad głową 12 tys. migrantów. Według rządu w Atenach obóz podpalili sami migranci, by zmusić greckie władze do przeniesienia ich na stały ląd.

Obóz Moria istniał od 2015 r. Mieszkało w nim ponad 12 tys. migrantów z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, choć przeznaczony był dla 2750 osób.

źródło:

Zobacz więcej