RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wzrost minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku. Jest decyzja rządu

W przyszłym roku minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie o 200 zł i wyniesie 2,8 tys. zł – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Minimalna stawka godzinowa wyniesie 18,30 zł.

Płaca minimalna, podatek węglowy, zasiłki dla bezrobotnych. Von der Leyen przedstawia program

Wprowadzenie w UE płacy minimalnej, zasiłku dla bezrobotnych, podatku węglowego od emisji CO2 rozszerzonego poza sektory objęte systemem ETS – to...

zobacz więcej

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2021 r., przedłożone przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zgodnie z tym rozporządzeniem w 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2,8 tys. zł. Oznacza to wzrost o 200 zł w stosunku do najniższej płacy – 2,6 tys. zł , która obowiązuje w 2020 r.

Z kolei minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych w 2021 r. wyniesie 18,30 zł. Oznacza to wzrost o 1,30 zł w stosunku do 2020 r. (17 zł). Obecnie w Polsce najniższe wynagrodzenie otrzymuje ok. 1,7 mln osób.

źródło:

Zobacz więcej