RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ludzie myśleli, że piłki są prawdziwe. Kampania reklamowa okazała się klapą

Tak przez kilka dni wyglądały ulice Madrytu (fot. Oscar Gonzalez/NurPhoto via Getty Images)

Miała być efektowna kampania reklamowa, a wyszła niefortunna klapa. W związku ze startem ligi hiszpańskiej producent piłek tak przemalował betonowe kule znajdujące się w centrum Madrytu, żeby przypominały prawdziwe piłki. Podobieństwo okazało się zbyt duże. Po serii urazów u madrytczyków spowodowanych przez… kopanie betonowej kuli, producent zdecydował się na inną formę reklamy.

Liga angielska: gol Klicha dla Leeds w meczu z Liverpoolem

Mateusz Klich zdobył bramkę dla Leeds United, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z broniącym tytułu Liverpoolem 3:4 w pierwszej kolejce Premier...

zobacz więcej

Promocja była związana z rozpoczęciem sezonu w Primera Division. Puma, która została w tym sezonie oficjalnym producentem piłek, postanowiła przyozdobić centrum miasta. Skojarzenia okazały się naturalne.

W Madrycie nie brakuje betonowych separatorów, które oddzielają ruch samochodowy od pieszego. Producenci Pumy wpadli na pomysł, aby pomalować je tak, aby odwzorowały modele, którymi kopać będą piłkarze w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Podobieństwo okazało się zbyt duże. Przechodzący obok mieszkańcy, widząc piłkę, nie mogli się powstrzymać i… kopali. Rozczarowanie okazało się bolesne, bo piłka nie okazała się piłką tylko kilkusetkilogramowym betonową kulą.

Sprawa, choć z pozoru błaha, okazała się poważna. Wprawdzie hiszpański dziennik „Marca” nie informuje o zwiększonej liczbie złamań i zgłoszeń do szpitala, ale wiceburmistrz Madrytu Begona Villacis skrytykowała oryginalną kampanię.

W efekcie od poniedziałku z madryckich ulic zniknęły oryginalne ozdoby.

źródło:
Zobacz więcej