RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tomczyk krzyczał dziennikarzowi do ucha. Sprawą zajmie się Komisja Etyki Poselskiej

Na skandaliczne zachowanie posła PO zareagowali politycy i dziennikarze (fot. TVP Info)

Komisja Etyki Poselskiej zajmie się sprawą zachowania posła PO Cezarego Tomczyka, który w trakcie kampanii wyborczej przez megafon krzyczał do ucha szefowi tvp.info Samuelowi Pereirze. Sprawa zbulwersowała m.in. szczecińskiego radnego Dariusza Mateckiego, który złożył w tej sprawie wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Skandaliczne zachowanie posła PO. Jest wniosek do RPO

„Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości” – krzyczał przez megafon do redaktora naczelnego portalu tvp.info poseł Platformy Obywatelskiej...

zobacz więcej

Chodzi o sytuację z czerwca, kiedy to podczas wiecu Rafała Trzaskowskiego poseł PO Cezary Tomczyk przez megafon krzyczał do ucha dziennikarza Samuela Pereiry: „Prosiłbym o zachowanie bezpiecznej odległości”.

Inny poseł KO, Adam Szłapka, popchnął Pereirę. Politycy prowokowali przy tym naczelnego portalu. Jeden z uczestników marszu zaczął go szarpać.

Na skandaliczne zachowanie polityków PO zareagowali dziennikarze i politycy. Jak poinformował kilka dni po zdarzeniu szczeciński radny Dariusz Matecki, skierował on wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, by podjął w tej sprawię interwencję. Jak dodał Matecki, wniosek do RPO przesłał do informacji Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Teraz Matecki poinformował, że w reakcji na jego wniosek do RPO, KEP nadała bieg jego wnioskowi.

„Po moim wniosku do RPO Adama Bodnara Komisja Etyki Poselskiej podjęła inicjatywę rozpatrzenia sprawy dotyczącej posła Cezarego Tomczyka, który moim zdaniem naruszył standardy demokratycznego państwa prawa, zakłócając wykonywanie czynności dziennikarskich przez Samuela Pereirę” – napisał Matecki.

źródło:
Zobacz więcej