RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Stan epidemii: gwałtowny spadek zakażeń koronawirusem i zgonów

Nowe dane o epidemii koronawirusa (fot. Lukas Kabon/Anadolu Agency via Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe dane o epidemii koronawirusa, z których wynika, że – w porównaniu do soboty – nastąpił znaczny spadek nowo odnotowanych infekcji wirusem SARS-CoV-2. Minionej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 581 osób, zmarło czworo pacjentów – podał resort w niedzielnym komunikacie. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 61 762, a zgonów do 1 955.

Badanie: Zmutowany koronawirus przebiega łagodniej

Specjaliści z Singapuru odkryli mutację koronawirusa, powodującą łagodniejszy przebieg choroby COVID-19. Zmieniony patogen wywołuje także...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Przypomnijmy, że w sobotę liczba przypadków Covid-19 w Polsce wzrosła o 900, z kolei dzień wcześniej, w piątek, było to rekordowe 903 zakażenia.

Teraz, jak informuje Ministerstwo Zdrowia, wykryto kolejnych 581 zakażeń u osób z województw: małopolskiego (98), śląskiego (97), pomorskiego (86), łódzkiego (67), mazowieckiego (49), wielkopolskiego (46), podkarpackiego (45), warmińsko-mazurskiego (25), dolnośląskiego (24), lubelskiego (12), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), podlaskiego (6), opolskiego (5), lubuskiego (4) i zachodniopomorskiego (3).

Resort przekazał też informacje o śmierci czterech osób zakażonych koronawirusem (dzień wcześniej było to aż 13). Ofiary śmiertelne Covid-19 to: 61-letnia pacjentka hospitalizowana w Tychach, 91-latek z Gdańska i dwóch mężczyzn z Warszawy, w wieku 93 i 80 lat.

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 61 762. Zmarło 1 955 chorych.

„Bezpieczny powrót do szkoły”. Najważniejsze zasady w nowym spocie TVP [WIDEO]

Kto by pomyślał, że dzieci zatęsknią za szkołą. Jednak teraz, po kilkumiesięcznej przerwie związanej z epidemią koronawirusa, najmłodsi wręcz nie...

zobacz więcej

Wcześniej w niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby z Covid-19 wyzdrowiały 522 osoby. Tym samym oznacza to, że od początku epidemii wyleczono 42 183 chorych, zakażonych koronawirusem.

Resort informuje również, że 7 892 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym, a 100 066 przebywa w kwarantannie.

Jak dodano w „codziennym raporcie o koronawirusie”, do leczenia chorych na Covid-19 wykorzystywanych jest 81 respiratorów i 2 195 łóżek szpitalnych.

źródło:
Zobacz więcej