Wojewoda małopolski zakażony. Funkcję pełni od kilku dni

Wcześniej był na kwarantannie (fot. arch.PAP/Jacek Bednarczyk)

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u wojewody małopolskiego Łukasza Kmity – poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki.

Nowe zakażenia. Wynik bliski dziennego rekordu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o kolejnych 832 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ostatnich godzinach zmarło 15...

zobacz więcej

Kmita został powołany na stanowisko wojewody małopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego, na miejsce odwołanego Piotra Ćwika. W środę wieczorem dowiedział się, że osoba, z którą się kontaktował, ma wynik dodani testu na koronawirusa.

W związku z tym skontaktował się z powiatowym inspektorem sanitarnym, a wszystkie jego spotkania zostały odwołane. Jako osoba „z kontaktu” został on także objęty kwarantanną domową.

W piątek Małopolski Urząd Wojewódzki (MUW) poinformował, że czwartkowe badania laboratoryjne potwierdziły u Kmity zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

„Zgodnie z procedurą osoby z najbliższego otoczenia wojewody będą przebywały w kwarantannie. Z kolei osoby z dalszego kontaktu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym” – poinformowano w wydanym komunikacie.

Jak dodano, dla zapewnienia bezpieczeństwa, a zarazem zachowania ciągłości zadań kierownictwo urzędu i wskazani pracownicy będą pracować zdalnie.

źródło:

Zobacz więcej